10658
6 st. tallrikar, Wood & Sons Burslem, England, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10657
Parti diverse elektronik, filmkameror, telefoner samt läsplattor
Aktuellt bud200 SEK

10654
Parti diverse, pussel, figurin, skålar m.m. 8 delar, Goebel, Iittala, Rörstrand m. fl
Aktuellt bud200 SEK

10653
Parti julsaker, "Tomte, brännvinskaraffer samt snaps- och glögglas 13 delar 1900-talet mitt
Aktuellt bud200 SEK

10649
3 st. skulpturer "Fantasidjur" oidentifierad konstnär
Startbud200 SEK

10648
Parti druvsaxar samt socker/kak- och istänger, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10646
4+1+1 tabletter, Firma Svenskt Tenn, design Josef Franl
Startbud200 SEK

10645
Jakt-trofé "Hjortdjur" Sverige
Startbud200 SEK

10643
Matchtröja "Bengtsson" Sverige, med autografer
Aktuellt bud200 SEK

10641
Symaskin, Hugin "Kompakt" 1900-talets andra hälft, ej komplett
Startbud200 SEK

10630
Brevpress, Studio Åhus, 1900-tal
Startbud200 SEK

10629
Rökmaskin, oidentifierat fabrikat och modell
Aktuellt bud200 SEK

10628
Espressomaskin, Gaggia, modell Classic
Aktuellt bud200 SEK

10627
Kaffekvarn, DeLonghi, modern
Startbud200 SEK

10625
4 st. flaskor/pluntor, 1900-tal
Startbud200 SEK

10623
2 st. skulpturer "Aztec-krigare, 1900-tal
Startbud200 SEK

10622
Paketvåg, Svenskt fabrikat HRL, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK

10621
2 st rullbandspelare, Tandberg samt Philips, series 84 och 4308, säljes som renoverings objekt
Aktuellt bud200 SEK

10620
Parti diverse rostfritt, bl. a. kirurgiska instrument
Startbud200 SEK

10619
4 st. tallrikar, Qing, 17/1800-tal, orientaliska, Kina
Startbud200 SEK

10618
2 st. bordslampor, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10617
Smart högtalare, Google Home
Startbud200 SEK

10616
2 st. stationära datorer, Acer samt Lenovo
Aktuellt bud200 SEK

10615
3 st. vaser, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK

10614
Bordslampa "Svamp" Rosdala glasbruk, 1970-tal
Startbud200 SEK

10613
Ljusstake, orientalisk, Kina, 1900-talets senare del
Startbud200 SEK

10612
Parti tennföremål, skålar, skedar, smycken m.m.
Startbud200 SEK

10610
Parti konstböcker
Aktuellt bud200 SEK

10609
Keyboard med stativ, Yamaha, PRS-51
Aktuellt bud200 SEK

10608
Ljuskrona "Haga-modell" 1900-tal
Startbud200 SEK

10607
Kristallkrona, barock stil, 1900-tal
Startbud200 SEK

10606
Kristallkrona, Empirestil, modern
Startbud200 SEK

10605
Kristallampa, modern
Startbud200 SEK

10604
Elgitarr, Gear4music, 19/2000-tal
Startbud200 SEK

10603
3 st. skål på fot, 1900-tal
Startbud200 SEK

10602
Trälåda, för mattransport, 1950/60-tal
Startbud200 SEK

10601
1 par utomhusbelysning, renoveringsobjekt
Startbud200 SEK

10600
Vevgrammofon, Victrola, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK

10599
Vägghylla "Stringtyp" 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK

10598
Figurin, "Omfamning" Cleo Sinclair, 19/2000-tal
Startbud200 SEK

10597
Parti sameslöjd/-knivar, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10596
Durspel, Hohner, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK

10595
Flakong i ask, orientalisk, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK

10594
Figurin "Katt" Thomas Hellström, Nittsjö
Aktuellt bud200 SEK

10593
1 par ljusstakar, 53, E. Gelgjuterier AB, Eskilstuna, 1900-talets senare del
Startbud200 SEK

10592
1 par ljusstakar, 1900-tal
Startbud200 SEK

10591
Uppstoppad fågel/vette "Ejderhane"
Aktuellt bud400 SEK

10590
Matservis, KP Karlskrona, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK