10186
Kristallampa, 19/2000-tal
Startbud200 SEK

10182
Serveringsbricka, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10390
Stol, senbarock, 1700-tal
Aktuellt bud200 SEK

10387
Golvlampa, MIO AB, 2000-tal
Startbud200 SEK

10498
Pianopall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK

10503
Stegpall, Stålmöbler Verkstads AB Lindqvist, 1900-talets mitt
Aktuellt bud650 SEK

10504
1 par taburetter, 1900-tal
Startbud200 SEK

10395
Fåtölj, "Omtänksam" IKEA, modern
Startbud200 SEK

10396
Startbud200 SEK

10398
Soffa "Nova" Rune K. Claesson, Swedese, 2000-tal
Startbud200 SEK

10480
4 st. remmare, Alsterfors, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK

10481
Krus med hänklar, 1900-tal
Startbud200 SEK

10548
Handknuten matta, orientalisk, Pakistan
Aktuellt bud300 SEK

10541
Handknuten matta, orientalisk
Aktuellt bud450 SEK

10581
Bordsfotogenlampa, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10574
Fruktskål, Lars Hellsten, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10193
Matservis, Rosenthal, Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK

10192
Parti linne, dukar och servetter, 1900-tal
Startbud200 SEK

10191
Parti äldre handdukar, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK

10280
Rullbandspelare, Tandberg
Aktuellt bud250 SEK

10363
Fotpall, England, 1800-tal
Startbud200 SEK

10362
Dessertservis, 1900-tal, 6 delar
Startbud200 SEK

10374
1 par ljusstakar, 1900-tal
Startbud200 SEK

10500
Damskrivbord, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK

10670
Studioblixt, Bolite, Bowens, England, 19/2000-tal
Startbud200 SEK

10685
3 st. Schackklockor, bl. a. Gardé
Startbud200 SEK

10693
Affisch, Mumin, efter Tove Jansson
Aktuellt bud200 SEK

10694
Aktuellt bud200 SEK

10695
Aktuellt bud200 SEK

10702
Fåtölj, Engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10668
Golvur, 1900-tal
Startbud200 SEK

10667
1 par emmafåtöljer, rokokostil, 1900-tal
Startbud200 SEK

10632
Serveringskärl för kaffe, 18/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10631
Vattentunna, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK

10633
Pick-nick väska, Taffel, AB Husqvarna borstfabrik, Husqvarna plastlinje, 1900-tralets mitt
Startbud200 SEK

10624
Parti smycken och bijouterier
Aktuellt bud200 SEK

10647
Herbarium, 1940-tal
Startbud200 SEK

10671
Brickbord, 1900-talets slut
Aktuellt bud300 SEK

10659
Parti filmkameror m.m.
Startbud200 SEK

10652
Stereo kassettdäck, AKAI, CS-703D
Aktuellt bud200 SEK

10642
Symaskin, Singer, ZHV1419509462
Aktuellt bud300 SEK

10611
Abakus, på stensockel, 1900-tal
Startbud200 SEK

10087
Parti vinylskivor, LP, blandade genrer
Aktuellt bud200 SEK

10626
Skål "Nordica" Kjell Engman, Kosta
Startbud200 SEK

10088
Parti vinylskivor, singel / EP, blandade genrer
Aktuellt bud650 SEK

10077
Oljemålning, vintermotiv, signerad
Startbud200 SEK

10096
Oljemålning, sydeuropeiskt motiv, signerad
Startbud200 SEK

10106
Köksmaskin, Hugin, 1960/70-tal
Aktuellt bud200 SEK