10582 Bordfotogenlampa, 1900-talets första hälft

frostad glaskupa, oljehus i glas, fot i patinerad metall
- Skick:nagg kupa, bruksslitage
- Storlek:total höjd 56 cm.
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |