- BelysningRensa filter

10139
Taklampa, 1950/60-tal
Aktuellt bud250 SEK

10150
Golvlampa, design E. Barber & J. Osgerby, FLOS, Italien
Aktuellt bud850 SEK

10264
Lampskärm "Spinn 39 pendel" modern
Startbud200 SEK

10212
Golv-/ bords-lampa, Ikea "Jonisk"
Startbud200 SEK

10081
Golvlampa, 1900-tal
Startbud200 SEK

10082
1 par bordslampor, Bollings, Gränna
Aktuellt bud250 SEK

10086
Vägglampa, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK

10125
Golvlampa, industri stil, 1900-talets senare del
Startbud200 SEK

10178
Liten ljuskrona, möjligen Skultuna, 1900-tal
Startbud200 SEK

10185
Takkrona samt 1 par vägglampetter, gustaviansk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK

10200
1 par ljusstakar "Ljusstake N:r 11" Carl Malmsten, Liljeholmen
Aktuellt bud300 SEK

10267
Belysning "LED Cube", EuroLite
Startbud200 SEK

10300
Bordslampa, Passadera JA, 1980/90-tal
Startbud200 SEK

10115
Golvlampa, smide, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10138
Taklampa, 1900-tal
Startbud200 SEK

10360
1 par spegellampetter, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK

10369
Bordslampa, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10379
Kristallkrona, empirestil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10380
Kristallkrona, Oscariansk, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK

10388
Golvlampa, AH Belysning, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK

10454
Golvlampa, 5-armad, LampGustaf
Aktuellt bud300 SEK

10462
Bordslampa, Ego Ateljé, 1900-tal
Startbud200 SEK

10266
Golvlampa, oidentifierat fabrikat, modern
Startbud200 SEK

10406
Taklampa, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK

10529
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK

10568
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10187
1 par bordslampor, Fayett Borås, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10186
Kristallampa, 19/2000-tal
Startbud200 SEK

10387
Golvlampa, MIO AB, 2000-tal
Startbud200 SEK

10581
Bordsfotogenlampa, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10374
1 par ljusstakar, 1900-tal
Startbud200 SEK

10670
Studioblixt, Bolite, Bowens, England, 19/2000-tal
Startbud200 SEK

10117
Golvlampa, metall, justerbar arm
Startbud200 SEK

10136
Kristallampa, 19/2000-tal
Startbud200 SEK

10171
Taklampa, 1900-tal, omarbetad
Startbud200 SEK

10199
2+2 st ljusstakar, 1900-tal
Startbud200 SEK

10651
Vägglampa "Funky" Ventura
Aktuellt bud200 SEK

10618
2 st. bordslampor, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10614
Bordslampa "Svamp" Rosdala glasbruk, 1970-tal
Startbud200 SEK

10613
Ljusstake, orientalisk, Kina, 1900-talets senare del
Startbud200 SEK

10608
Ljuskrona "Haga-modell" 1900-tal
Startbud200 SEK

10607
Kristallkrona, barock stil, 1900-tal
Startbud200 SEK

10606
Kristallkrona, Empirestil, modern
Startbud200 SEK

10605
Kristallampa, modern
Startbud200 SEK

10601
1 par utomhusbelysning, renoveringsobjekt
Startbud200 SEK

10593
1 par ljusstakar, 53, E. Gelgjuterier AB, Eskilstuna, 1900-talets senare del
Startbud200 SEK

10592
1 par ljusstakar, 1900-tal
Startbud200 SEK

10582
Bordfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK