Inkludera avslutade föremål
3d 1h
Taklampa, 1950/60-tal
10139
Taklampa, 1950/60-tal
Aktuellt bud250 SEK
3d 1h
Golvlampa, design E. Barber & J. Osgerby, FLOS, Italien
10150
Aktuellt bud850 SEK
3d 1h
Lampskärm "Spinn 39 pendel" modern
10264
Startbud200 SEK
3d 1h
Golv-/ bords-lampa, Ikea "Jonisk"
10212
Startbud200 SEK
3d 1h
Golvlampa, 1900-tal
10081
Golvlampa, 1900-tal
Startbud200 SEK
3d 1h
1 par bordslampor, Bollings, Gränna
10082
Aktuellt bud250 SEK
3d 1h
Vägglampa, smide, 1900-tal
10086
Vägglampa, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
3d 1h
Golvlampa, industri stil, 1900-talets senare del
10125
Startbud200 SEK
3d 1h
Liten ljuskrona, möjligen Skultuna, 1900-tal
10178
Startbud200 SEK
3d 1h
Takkrona samt 1 par vägglampetter, gustaviansk stil, 1900-tal
10185
Startbud200 SEK
3d 1h
1 par ljusstakar "Ljusstake N:r 11" Carl Malmsten, Liljeholmen
10200
Aktuellt bud300 SEK
3d 1h
Belysning "LED Cube", EuroLite
10267
Startbud200 SEK
3d 1h
Bordslampa, Passadera JA, 1980/90-tal
10300
Startbud200 SEK
3d 2h
Golvlampa, smide, 1900-tal
10115
Golvlampa, smide, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
3d 2h
Taklampa, 1900-tal
10138
Taklampa, 1900-tal
Startbud200 SEK
3d 2h
1 par spegellampetter, 1900-talets första hälft
10360
Aktuellt bud350 SEK
3d 2h
Bordslampa, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
10369
Startbud200 SEK
3d 2h
Kristallkrona, empirestil, 1900-tal
10379
Aktuellt bud200 SEK
3d 2h
Kristallkrona, Oscariansk, 1900-talets början
10380
Aktuellt bud250 SEK
3d 2h
Golvlampa, AH Belysning, 2000-tal
10388
Aktuellt bud200 SEK
3d 2h
Golvlampa, 5-armad, LampGustaf
10454
Aktuellt bud300 SEK
3d 2h
Bordslampa, Ego Ateljé, 1900-tal
10462
Startbud200 SEK
3d 3h
Golvlampa, oidentifierat fabrikat, modern
10266
Startbud200 SEK
3d 3h
Taklampa, 1900-talets första hälft
10406
Startbud200 SEK
3d 3h
Taklampa, 1900-talets andra hälft
10529
Aktuellt bud250 SEK
3d 3h
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
10568
Startbud200 SEK
3d 3h
1 par bordslampor, Fayett Borås, 1900-talets andra hälft
10187
Startbud200 SEK
3d 3h
Kristallampa, 19/2000-tal
10186
Kristallampa, 19/2000-tal
Startbud200 SEK
3d 3h
Golvlampa, MIO AB, 2000-tal
10387
Golvlampa, MIO AB, 2000-tal
Startbud200 SEK
3d 3h
Bordsfotogenlampa, 1900-tal
10581
Bordsfotogenlampa, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
3d 3h
1 par ljusstakar, 1900-tal
10374
1 par ljusstakar, 1900-tal
Startbud200 SEK
3d 3h
Studioblixt, Bolite, Bowens, England, 19/2000-tal
10670
Startbud200 SEK
3d 4h
Golvlampa, metall, justerbar arm
10117
Startbud200 SEK
3d 4h
Kristallampa, 19/2000-tal
10136
Kristallampa, 19/2000-tal
Startbud200 SEK
3d 4h
Taklampa, 1900-tal, omarbetad
10171
Taklampa, 1900-tal, omarbetad
Startbud200 SEK
3d 4h
2+2 st ljusstakar, 1900-tal
10199
2+2 st ljusstakar, 1900-tal
Startbud200 SEK
3d 4h
Vägglampa "Funky" Ventura
10651
Vägglampa "Funky" Ventura
Aktuellt bud200 SEK
3d 4h
2 st. bordslampor, 1900-tal
10618
2 st. bordslampor, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
3d 4h
Bordslampa "Svamp" Rosdala glasbruk, 1970-tal
10614
Startbud200 SEK
3d 4h
Ljusstake, orientalisk, Kina, 1900-talets senare del
10613
Startbud200 SEK
3d 4h
Ljuskrona "Haga-modell" 1900-tal
10608
Startbud200 SEK
3d 4h
Kristallkrona, barock stil, 1900-tal
10607
Startbud200 SEK
3d 4h
Kristallkrona, Empirestil, modern
10606
Startbud200 SEK
3d 4h
Kristallampa, modern
10605
Kristallampa, modern
Startbud200 SEK
3d 4h
1 par utomhusbelysning, renoveringsobjekt
10601
Startbud200 SEK
3d 4h
1 par ljusstakar, 53, E. Gelgjuterier AB, Eskilstuna, 1900-talets senare del
10593
Startbud200 SEK
3d 4h
1 par ljusstakar, 1900-tal
10592
1 par ljusstakar, 1900-tal
Startbud200 SEK
3d 5h
Bordfotogenlampa, 1900-talets första hälft
10582
Aktuellt bud250 SEK