- Brons, koppar, mässing, tennRensa filter

10178
Liten ljuskrona, möjligen Skultuna, 1900-tal
Startbud200 SEK

10358
Skeppsur, troligen Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK

10360
1 par spegellampetter, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK

10381
Parti gardinstångsdelar, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10162
Balja, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK

10632
Serveringskärl för kaffe, 18/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10631
Vattentunna, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK

10611
Abakus, på stensockel, 1900-tal
Startbud200 SEK

10613
Ljusstake, orientalisk, Kina, 1900-talets senare del
Startbud200 SEK

10612
Parti tennföremål, skålar, skedar, smycken m.m.
Startbud200 SEK

10598
Figurin, "Omfamning" Cleo Sinclair, 19/2000-tal
Startbud200 SEK

10593
1 par ljusstakar, 53, E. Gelgjuterier AB, Eskilstuna, 1900-talets senare del
Startbud200 SEK

10582
Bordfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK

10578
Kandelaber, Sverige, 1900-talets senare del
Aktuellt bud200 SEK

10368
Bordslampa, Stjärnmetall, 1900-talets tidigare del
Startbud200 SEK

10339
Kittel, kanna samt vattenbinge, 18 /1900-tal
Startbud200 SEK