- Glas, keramik, porslinRensa filter

10594
Figurin "Katt" Thomas Hellström, Nittsjö
Aktuellt bud200 SEK

10590
Matservis, KP Karlskrona, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK

10588
Skulptur Fohund, orientalisk, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK

10587
6 st. remmare, Bohemia Glass, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10584
Skål, Ingegerd Råman, Skruf glasbruk
Startbud200 SEK

10583
5 st. skålar samt glas karameller, Kosta Boda, SEA glasbruk m. fl
Aktuellt bud200 SEK

10580
Vas, orientalisk, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK

10576
Vas, Gunne Brandstedt, Pukeberg
Startbud200 SEK

10575
Ljusstake, Gunnel Sahlin, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10483
Väggrelief, Irma Yourstone, 1900-tal
Startbud200 SEK

10482
Lockask samt litet fat, Bjørn Wiinblad, Nymølle, Danmark
Startbud200 SEK

10479
Kaffe- och teservis, "Maria" Rosenthal, Tyskland
Startbud200 SEK

10375
Teservis, Höganäs, 3-delar, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10356
4 delar konstglas, "Varg samt småfåglar" Mats Jonasson, Målerås
Startbud200 SEK

10354
1 par spiselhundar, 1900-tal, troligen England
Startbud200 SEK

10353
2 st. kannor samt vas, Lars Thoren, Rörstrand
Startbud200 SEK

10352
Kaffeservis, Rosenthal, Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10345
Spargris XL, 19/2000-tal
Startbud200 SEK