Inkludera avslutade föremål
3d 1h
Skulptur, möjligen gravfigur, lergods
10225
Aktuellt bud200 SEK
3d 1h
4 st orientaliska skålar
10224
4 st orientaliska skålar
Aktuellt bud200 SEK
3d 1h
Spetsglas, troligtvis 1700-tal
10302
Aktuellt bud300 SEK
3d 1h
Kaffekopp med fat samt assiett "Hibiscus" Wedgwood, England
10341
Startbud200 SEK
3d 1h
7 st. dessertskålar "Tarantella" Glimma glasbruk, 1900-tal
10351
Aktuellt bud300 SEK
3d 2h
2 st. vaser, Sven Palmqvist, Orrefors
10176
Startbud200 SEK
3d 2h
Figurin "Flicka på cykel" Knallegårdens E.B. Design, 1991
10177
Startbud200 SEK
3d 2h
3 st. kannor, bl. a. "Burleign" och "Mullbär" Staffordshire samt Gefle
10350
Startbud200 SEK
3d 2h
Vas "Twister" Kjell Engman, Kosta
10365
Startbud200 SEK
3d 2h
Minigrytor samt äggkoppar, Le Creuset "Berså"
10461
Aktuellt bud300 SEK
3d 2h
Servisdelar, Arabia "Arctica"
10460
Servisdelar, Arabia "Arctica"
Startbud200 SEK
3d 2h
Mat & kaffeservis, blomdekor, Bavaria
10465
Startbud200 SEK
3d 2h
Fat samt skål, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
10153
Startbud200 SEK
3d 2h
Skulptur, möjligen gravfigur, lergods (TRASIG)
10226
Startbud200 SEK
3d 2h
Mugg XL "Father´s Mug" 1900-tal
10128
Startbud200 SEK
3d 3h
Skulptur/ljuslykta "Fisk" José Fraco
10404
Startbud200 SEK
3d 3h
Vas, "Primavera" Michael Bang, Holmegaard
10405
Startbud200 SEK
3d 3h
10 st. glasblommor, 1900-tal
10407
10 st. glasblommor, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
3d 3h
6 st. champagneglas samt karaff, moderna
10514
Startbud200 SEK
3d 3h
1 par figuriner "Spishundar" troligen Beswick, England, 1900-talets andra hälft
10528
Startbud200 SEK
3d 3h
4 st. remmare, Alsterfors, 1900-talets första hälft
10480
Startbud200 SEK
3d 3h
Krus med hänklar, 1900-tal
10481
Krus med hänklar, 1900-tal
Startbud200 SEK
3d 3h
Fruktskål, Lars Hellsten, Orrefors, 1900-talets andra hälft
10574
Startbud200 SEK
3d 3h
Matservis, Rosenthal, Tyskland, 1900-tal
10193
Aktuellt bud250 SEK
3d 3h
Dessertservis, 1900-tal, 6 delar
10362
Startbud200 SEK
3d 4h
Skål "Nordica" Kjell Engman, Kosta
10626
Startbud200 SEK
3d 4h
3 vaser samt fat, 1900-talets andra hälft
10174
Startbud200 SEK
3d 4h
Matservis, handmålad dekor, Ungern, 1900-tal
10175
Startbud200 SEK
3d 4h
4 st. vinglas, Riedel Vinum Bordeaux
10180
Aktuellt bud250 SEK
3d 4h
Figurin "Folksamling på tak" 19/2000-tal
10181
Startbud200 SEK
3d 4h
2 st. vaser, Rörstrand, bl. a. "Primavera" 1900-tal
10188
Startbud200 SEK
3d 4h
3 st. vaser samt lockurna, orientaliska, Kina, 1900-tal
10189
Aktuellt bud200 SEK
3d 4h
Matservis, ALP, Tjeckoslovakien, 1900-talets mitt
10194
Startbud200 SEK
3d 4h
2+2 st tekoppar med fat, England, 1900-tal
10198
Aktuellt bud250 SEK
3d 4h
2 st. fat, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg
10347
Startbud200 SEK
3d 4h
Porslinstavla, Stig Fyring "Provident"
10246
Startbud200 SEK
3d 4h
6 st. tallrikar, Wood & Sons Burslem, England, 1900-tal
10658
Aktuellt bud200 SEK
3d 4h
Parti diverse, pussel, figurin, skålar m.m. 8 delar, Goebel, Iittala, Rörstrand m. fl
10654
Aktuellt bud200 SEK
3d 4h
Parti julsaker, "Tomte, brännvinskaraffer samt snaps- och glögglas 13 delar 1900-talet mitt
10653
Aktuellt bud200 SEK
3d 4h
3 st. skulpturer "Fantasidjur" oidentifierad konstnär
10649
Startbud200 SEK
3d 4h
Brevpress, Studio Åhus, 1900-tal
10630
Startbud200 SEK
3d 4h
4 st. flaskor/pluntor, 1900-tal
10625
Startbud200 SEK
3d 4h
4 st. tallrikar, Qing, 17/1800-tal, orientaliska, Kina
10619
Startbud200 SEK
3d 4h
3 st. vaser, 1900-talets andra hälft
10615
Aktuellt bud200 SEK
3d 4h
Bordslampa "Svamp" Rosdala glasbruk, 1970-tal
10614
Startbud200 SEK
3d 4h
3 st. skål på fot, 1900-tal
10603
3 st. skål på fot, 1900-tal
Startbud200 SEK
3d 4h
Figurin, "Omfamning" Cleo Sinclair, 19/2000-tal
10598
Startbud200 SEK
3d 4h
Flakong i ask, orientalisk, Kina, 1900-tal
10595
Startbud200 SEK