- Glas, keramik, porslinRensa filter

10225
Skulptur, möjligen gravfigur, lergods
Aktuellt bud200 SEK

10224
4 st orientaliska skålar
Aktuellt bud200 SEK

10302
Spetsglas, troligtvis 1700-tal
Aktuellt bud300 SEK

10341
Kaffekopp med fat samt assiett "Hibiscus" Wedgwood, England
Startbud200 SEK

10351
7 st. dessertskålar "Tarantella" Glimma glasbruk, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK

10176
2 st. vaser, Sven Palmqvist, Orrefors
Startbud200 SEK

10177
Figurin "Flicka på cykel" Knallegårdens E.B. Design, 1991
Startbud200 SEK

10350
3 st. kannor, bl. a. "Burleign" och "Mullbär" Staffordshire samt Gefle
Startbud200 SEK

10365
Vas "Twister" Kjell Engman, Kosta
Startbud200 SEK

10461
Minigrytor samt äggkoppar, Le Creuset "Berså"
Aktuellt bud300 SEK

10460
Servisdelar, Arabia "Arctica"
Startbud200 SEK

10465
Mat & kaffeservis, blomdekor, Bavaria
Startbud200 SEK

10153
Fat samt skål, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud200 SEK

10226
Skulptur, möjligen gravfigur, lergods (TRASIG)
Startbud200 SEK

10128
Mugg XL "Father´s Mug" 1900-tal
Startbud200 SEK

10404
Skulptur/ljuslykta "Fisk" José Fraco
Startbud200 SEK

10405
Vas, "Primavera" Michael Bang, Holmegaard
Startbud200 SEK

10407
10 st. glasblommor, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK

10514
6 st. champagneglas samt karaff, moderna
Startbud200 SEK

10528
1 par figuriner "Spishundar" troligen Beswick, England, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10480
4 st. remmare, Alsterfors, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK

10481
Krus med hänklar, 1900-tal
Startbud200 SEK

10574
Fruktskål, Lars Hellsten, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10193
Matservis, Rosenthal, Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK

10362
Dessertservis, 1900-tal, 6 delar
Startbud200 SEK

10626
Skål "Nordica" Kjell Engman, Kosta
Startbud200 SEK

10174
3 vaser samt fat, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK

10175
Matservis, handmålad dekor, Ungern, 1900-tal
Startbud200 SEK

10180
4 st. vinglas, Riedel Vinum Bordeaux
Aktuellt bud250 SEK

10181
Figurin "Folksamling på tak" 19/2000-tal
Startbud200 SEK

10188
2 st. vaser, Rörstrand, bl. a. "Primavera" 1900-tal
Startbud200 SEK

10189
3 st. vaser samt lockurna, orientaliska, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10194
Matservis, ALP, Tjeckoslovakien, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK

10198
2+2 st tekoppar med fat, England, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK

10347
2 st. fat, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg
Startbud200 SEK

10246
Porslinstavla, Stig Fyring "Provident"
Startbud200 SEK

10658
6 st. tallrikar, Wood & Sons Burslem, England, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10654
Parti diverse, pussel, figurin, skålar m.m. 8 delar, Goebel, Iittala, Rörstrand m. fl
Aktuellt bud200 SEK

10653
Parti julsaker, "Tomte, brännvinskaraffer samt snaps- och glögglas 13 delar 1900-talet mitt
Aktuellt bud200 SEK

10649
3 st. skulpturer "Fantasidjur" oidentifierad konstnär
Startbud200 SEK

10630
Brevpress, Studio Åhus, 1900-tal
Startbud200 SEK

10625
4 st. flaskor/pluntor, 1900-tal
Startbud200 SEK

10619
4 st. tallrikar, Qing, 17/1800-tal, orientaliska, Kina
Startbud200 SEK

10615
3 st. vaser, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK

10614
Bordslampa "Svamp" Rosdala glasbruk, 1970-tal
Startbud200 SEK

10603
3 st. skål på fot, 1900-tal
Startbud200 SEK

10598
Figurin, "Omfamning" Cleo Sinclair, 19/2000-tal
Startbud200 SEK

10595
Flakong i ask, orientalisk, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK