- Konst, tavlorRensa filter

10076
Etsning "tatuerad sjöman med apa" Lennart Rosensohn
Aktuellt bud200 SEK

10074
Oljemålning, "herre i ytterkläder"
Startbud200 SEK

10089
Affisch "Nockeby"
Startbud200 SEK

10253
Skulptur / oljemålning, Tor Svae "Vipstege"
Aktuellt bud400 SEK

10306
Akvarell, Tord Nygren
Aktuellt bud200 SEK

10320
Litografi "Mariaberget" Maria Boczewska
Startbud200 SEK

10075
Litografi, Esa Riippa
Startbud200 SEK

10090
Lackvarell, Jannot Derid "Det exotiska Norrbotten"
Startbud200 SEK

10095
Tryck, Jerk Werkmäster, handkolorerat
Startbud200 SEK

10245
Blandteknik / skulptur, okänd konstnär
Aktuellt bud300 SEK

10249
Litografi, Roland Kempe
Startbud200 SEK

10255
Galleriaffisch, Carl Fredrik Reuterswärd, 1965
Aktuellt bud300 SEK

10257
Oljemålning, Stockholmsmotiv
Startbud200 SEK

10305
Tryck, efter Jane Bark "Adidas"
Startbud200 SEK

10195
Relief "Komposition med flaska" oidentifierad konstnär
Startbud200 SEK

10484
Relief, "Gruvarbetare" Tyskland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10408
9 st. litografiska blad, varierande konstnärer
Aktuellt bud200 SEK

10083
Oljemålning, Arne Edlund, Fjällmotiv
Startbud200 SEK

10404
Skulptur/ljuslykta "Fisk" José Fraco
Startbud200 SEK

10515
4 st. affischer, Poppy posters, 2000-tal
Startbud200 SEK

10121
5 st målningar, olika konstnärer
Aktuellt bud200 SEK

10166
Utställningsaffisch, "Spar mer energi" 1974
Startbud200 SEK

10693
Affisch, Mumin, efter Tove Jansson
Aktuellt bud200 SEK

10694
Aktuellt bud200 SEK

10695
Aktuellt bud200 SEK

10077
Oljemålning, vintermotiv, signerad
Startbud200 SEK

10096
Oljemålning, sydeuropeiskt motiv, signerad
Startbud200 SEK

10243
Oljemålning, Bengt Dahlin, Sundsvall
Startbud200 SEK

10299
Resestaffli, MABEF, Italien, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK

10244
Tryck, signerat, Stockholmsmotiv, Rolf Eriksson
Aktuellt bud200 SEK

10251
Oljemålning, Folke Fjellström, stilleben
Startbud200 SEK

10250
Affisch, efter Johan Laurentz Jensen
Startbud200 SEK

10248
Oljemålning, Åke Granlund "Tågstation"
Startbud200 SEK

10247
Broderitavla, orientaliskt motiv
Aktuellt bud200 SEK

10246
Porslinstavla, Stig Fyring "Provident"
Startbud200 SEK

10555
15 st affischer, Iron Maiden
Aktuellt bud200 SEK

10553
7 st affischer, Håkan Hellström "Svensk Rost"
Startbud200 SEK

10483
Väggrelief, Irma Yourstone, 1900-tal
Startbud200 SEK

10321
Målning, krita, signerad
Startbud200 SEK

10319
Akvarell, Reuben Chappell "Zampa. of Thurø"
Startbud200 SEK

10318
Blandteknik, "Musik" Indien
Startbud200 SEK

10269
Etsning, oidentifierad konstnär
Startbud200 SEK

10259
2 st litografier, Jan Zielecki
Startbud200 SEK

10258
Tryck, Pablo Picasso "Guernica"
Startbud200 SEK

10256
Målning, oidentifierad konstnär
Startbud200 SEK

10254
Oljemålning "Fest i det gröna"
Startbud200 SEK

10252
3 st tryck "blommor" Robert Further
Startbud200 SEK