10631 Vattentunna, 1800-tal

koppar, hänkel och knopp i mässing, en senare hänkel i smide, ben i smide
- Skick:bruksslitage, repor, bucklor och märken
- Storlek:H 62, ø 44 cm.
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |