10139 Taklampa, 1950/60-tal

smidesjärn, blyinfattat glas, 1 ljuspunkt
- Skick:bruksslitage, saknar takkopp, viss missformning bly
- Storlek:H 50, ø 47 cm.
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |