Månadsauktion 23:e oktober

Utlämningsdagar: Fredag 24/10 kl 11-16, lördag 25/10 kl 11-16, måndag 27/10 kl 11-17, tisdag 28/10 kl 11-17 samt onsdag 29/10 kl 11-17.

Auktionens första objekt börjar på torsdag den 23:e oktober kl 18 och objekten kommer sedan auktioneras med fasta tider, med 2 utrop i minuten.

Visning har vi på onsdag den 22:a oktober kl 15-19 samt auktionsdagen mellan kl 11-17.

Månadsauktion 23:e oktober
Avslutad
Tamburmajor, 2000-tal
8821
Tamburmajor, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Avslutad
Not-/tidningshylla, tillskriven Josef Frank, 1900-tal
9144
Slutpris900 SEK
Avslutad
Dockskåp, 1900-tal
9143
Dockskåp, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Avslutad
Fack-arkiv för översyn-och servicekort, 1900-tal
9132
Slutpris250 SEK
Avslutad
Mindre soffbord, 1900-talets mitt
9130
Slutpris300 SEK
Avslutad
Trädgårdssoffa, 1900-tal
9126
Trädgårdssoffa, 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Avslutad
Äldre hyvelbänk, 1900-tal
9123
Äldre hyvelbänk, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Avslutad
Byrå, 1900-talets andra hälft
9258
Byrå, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Avslutad
Trappstol, 1900-tal
9255
Trappstol, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Avslutad
Slagbord, 1800-tal
9254
Slagbord, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Avslutad
Damskrivbord, Engelsk stil, 19/2000-tal
9202
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Damskrivbord, 1900-tal
9142
Damskrivbord, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Avslutad
Pall, 1900-talets mitt
9128
Pall, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Avslutad
Sadelstol, Salli "MultiAdjuster" Finland
9105
Slutpris600 SEK
Avslutad
Skåp med lådor, IKEA "Edland"
8817
Skåp med lådor, IKEA "Edland"
SlutprisInga bud
Avslutad
Hatthylla, 1970/80-tal
8930
Hatthylla, 1970/80-tal
SlutprisInga bud
Avslutad
Trappall "Bruka" Bruka design, Sverige, 19/2000-tal
8923
Slutpris500 SEK
Avslutad
Bordsspegel, gjutjärn, 18/1900-tal
8955
Slutpris300 SEK
Avslutad
Byrå, 1800-tal
9124
Byrå, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Avslutad
Karmstol "dantestol" 1900-talets första hälft
9125
Slutpris200 SEK
Avslutad
Fåtölj/karmstol, 1900-talets senare del
9127
Slutpris650 SEK
Avslutad
Karmstol "Triva" Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt
9129
Slutpris700 SEK
Avslutad
Soffbord, 1900-talets senare del
9140
Slutpris400 SEK
Avslutad
Köksbänk, 19/2000-tal
9141
Köksbänk, 19/2000-tal
Slutpris250 SEK
Avslutad
Skänk, Art Deco, 1900-talets första hälft
9204
Slutpris550 SEK
Avslutad
Soffbord, rotting, med glasskiva, 1900-tal
9213
SlutprisInga bud
Avslutad
Serveringsvagn "Butlers Tray"
9203
Serveringsvagn "Butlers Tray"
Slutpris600 SEK
Avslutad
Papperskorg, 1900-talets andra hälft
9227
Slutpris750 SEK
Avslutad
1 par stolar, antika, omkring sekelskiftet 18/19
9316
SlutprisInga bud
Avslutad
Stämpelur, Arvid Ingström, Stockholm, 1900-talets första hälft
9317
Slutpris200 SEK
Avslutad
1 par stolar, Göteborgsstolen
8968
1 par stolar, Göteborgsstolen
Slutpris200 SEK
Avslutad
6 st stolar, Thonetstil, 1900-tal, säljes som renoveringsobjekt
8969
Slutpris350 SEK
Avslutad
Däcksstol, rotting, 1900-tal
8970
Däcksstol, rotting, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Avslutad
Stol, MIO "Iris" 2000-tal
8819
Stol, MIO "Iris" 2000-tal
SlutprisInga bud
Avslutad
3 st. stolar, Rosengrens, 1900-talets andra hälft
9347
Slutpris300 SEK
Avslutad
Sideboard tvådelat med skjutdörrar, 1950/60-tal
9349
Slutpris600 SEK
Avslutad
2 st. sittpuffar samt kamelsadel
9348
Slutpris200 SEK
Avslutad
1 par stolar Bauhausmodell, 1900-tal
9346
Slutpris200 SEK
Avslutad
3 st. stolar "Öglan" IKEA, 1900-talets andra hälft
9256
Slutpris550 SEK
Avslutad
Soffbord, fyrkantigt, 1900-tal
9217
SlutprisInga bud
Avslutad
Väggspegel, ram i metall, 1900-tal
8836
Slutpris200 SEK
Avslutad
Byrå, 6 lådor
8851
Byrå, 6 lådor
Slutpris700 SEK
Avslutad
Väggspegel, med belysning
8911
Väggspegel, med belysning
SlutprisInga bud
Avslutad
Runt bord, Gustaviansk stil
9205
Runt bord, Gustaviansk stil
Slutpris250 SEK
Avslutad
Hallmöbel, senare ommålad 1900-tal
9206
Slutpris200 SEK
Avslutad
Sidobord, med hjul, 1900-tal
9207
Sidobord, med hjul, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Avslutad
Pall med handtag
9208
Pall med handtag
Slutpris200 SEK
Avslutad
Barstol, 19/2000-tal
9212
Barstol, 19/2000-tal
SlutprisInga bud