9125 Karmstol "dantestol" 1900-talets första hälft

betsat trä, sits samt rygg av läder, skuren dekor av bl. a. lejontassar
- Skick:bruksslitage, vissa repor och märken, troligen senare sits
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |