10406 Taklampa, 1900-talets första hälft

mässing, lackerad plåt, glaskupor, 5 ljuspunkter
- Skick:saknar 1 kupa samt takkontakt, senare el, smuts, slitage
- Storlek:ø 63 cm.
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |