8631 Ytterfoder, Gustavsberg, omkring sekelskifte 1900

keramik, dekor i relief av "Fåglar och växter, ramverk av imiterad bambu
- Skick:viss krackelering invändigt, bruksslitage
- Storlek:H 22 cm.
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |