8392 Krus med lock, Arabia, Finland, 1900-tal

stengods, dekor av stiliserade blommor i kobolt, vit glasyr
- Skick:bruksslitage
- Storlek:H 15, ø 14 cm.
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |